Date Posted: 2019-03-26 | Date Modified: 2019-03-28 | Expires: 2019-04-25

Asistent Manager - Medias

Job Description

RESPONSABILITATI
- Indeplinirea activitatilor zilnice de secretariat
- Preluarea si directionarea apelurilor telefonice
- Primirea vizitatorilor si anuntarea persoanelor de contact din societate
- Asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor, in conformitate cu cerintele
zilnice
- Preluarea, inregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate,
indosariere si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea
partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati
- Redactarea corespondentei de afaceri necesara desfasurarii activitatii
zilnice
- Asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail
- Actualizarea bazei de date documente
- Rezervari hotel parteneri externi, etc.
- Elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management
- Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei

Requirements

CANDIDATUL IDEAL:
Studii: Absolvent al unei forme de invatamant superioare
Limba straina:
● Cunostinte de limba engleza scris si vorbit;
● Cunostinte de limba germana scris si vorbit;
Aptitudini:
● Foarte bune cunostinte de operare pe calculator (pachetul MS Office),
navigare internet
● Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si a locului de munca
● Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in
acelasi timp
● Capacitate de a respecta termene limita;
● Aptitudini

Skills

Administrative Office Support Administrative Work Detail Oriented Tasks English PC Written & spoken German

Language Requirements

English, German

Education Degree

Bachelor's Degree

Visa Support

No

Accepting only candidates from:

Romania
Email Job

Job Criteria

Job Type

Full Time

Industries

#Post-graduated Opportunities

Job Location

Romania - Mediaș

Functions

Management, Other

Salary

Negotiable

Companies will apply to you too

Fill in your resume and companies will send you invitations to apply on their jobs and we will notify you directly on your email box .