Asistent Manager - Medias

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
- Indeplinirea activitatilor zilnice de secretariat
- Preluarea si directionarea apelurilor telefonice
- Primirea vizitatorilor si anuntarea persoanelor de contact din societate
- Asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor, in conformitate cu cerintele
zilnice
- Preluarea, inregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate,
indosariere si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea
partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati
- Redactarea corespondentei de afaceri necesara desfasurarii activitatii
zilnice
- Asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail
- Actualizarea bazei de date documente
- Rezervari hotel parteneri externi, etc.
- Elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management
- Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei

Cerințe

CANDIDATUL IDEAL:
Studii: Absolvent al unei forme de invatamant superioare
Limba straina:
● Cunostinte de limba engleza scris si vorbit;
● Cunostinte de limba germana scris si vorbit;
Aptitudini:
● Foarte bune cunostinte de operare pe calculator (pachetul MS Office),
navigare internet
● Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si a locului de munca
● Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in
acelasi timp
● Capacitate de a respecta termene limita;
● Aptitudini

Administrative Office Support Administrative Work Detail Oriented Tasks English PC Written & spoken German

Cerințe lingvistice

English, German

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Post-graduated Opportunities

Locație job

Romania - Mediaș

Departament

Management, Other