Postat pe: 2019-06-12 | Expiră pe: 2019-07-12

Tehnician reparații echipamente electronice - Iași

Descrierea jobului

Recrutăm, în vederea dezvoltării departamentului de producție al clientului nostru - unul dintre Leaderii europeni în procesul de reparații/ reabilitare/ ambalare/ reutilizare a echipamentelor/ componentelor de tipul: laptop-uri, tablete, smartphone-uri, gadget-uri, poziția de
Tehnician reparații echipamente electronice.

Nivel de expertiză: Începător/Mediu/ Avansat
Locație: Iași

Responsabilități:

- Identificarea modelului de echipament primit în reparații și diagnosticarea tehnică a acestuia;
- Executarea reparaților Hardware sau Sofware necesare, prin urmărirea procedurilor standard;
- Asamblarea sau dezasamblarea telefonului, în funcție de tipul de operație care se execută;
- Repararea și/sau înlocuirea componentelor defecte identificate (înlocuirea display-ului, a portului de încărcare, a bateriei etc.);
- Asigurarea bunei funcționări a echipamentelor înainte de a fi predate;
- Utilizarea softului intern (CRM/ERP) pentru identificarea produsul în sistem, monitorizarea garanției și introducerea unor noi informații;
- Completarea fișei de service.

Cerințe

- Experiență anterioară în domeniul electronic sau electrotehnic pentru echipamente tehnice (laptop-uri, smartphone, tablete);
- Abilități tehnice de diagnosticare;
- Respectarea procedurilor specifice proceselor de reparații și a standardelor de calitate;
- Cunoștințe de bază în lucrul cu sistemele de operare;
- Studii medii liceale, școală profesională, studii superioare în curs sau finalizate;
- Orientarea către învățarea de noi tehnologii;
- Seriozitate și implicarea în activitățile întreprinse;
- Atenție la detalii și organizare;
- Gândire logică;
- Claritate şi coerenţă în exprimare;
- Abilități de comunicare și relaționare;
- Capacitatea de a lucra în echipă;
- Dexteritatea manuală;
- Disponibilitate de a lucra în ture.

Beneficii

- Training-uri specifice activității;
- Pachet salarial corelat cu experiența și performanța obținută;
- Bonuri de masă;
- Transport (decontare combustibil, disponibilitatea autocarului închiriat de companie sau decontarea abonamentului de transport în comun)
- Asigurare medicală privată;
- Prime periodice;
- Posibilități de dezvoltare profesională în cadrul departamentului de producție;
- Accesarea unui mediu de lucru într-un domeniu de actualitate.

Abilități

Flexible approach to work Open to Learning

Cerințe lingvistice

English, Romanian

Gradul de educație

High School

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

#Computer Networking, Hardware and Software #Electrical-Electronic Manufacturing #Information Technology and Services

Locație job

Romania - Iași

Departament

Engineering, Manufacturing, Production