Date Posted: 2019-06-12 | Expires: 2019-07-12

Tehnician reparații echipamente electronice - Iași

Job Description

Recrutăm, în vederea dezvoltării departamentului de producție al clientului nostru - unul dintre Leaderii europeni în procesul de reparații/ reabilitare/ ambalare/ reutilizare a echipamentelor/ componentelor de tipul: laptop-uri, tablete, smartphone-uri, gadget-uri, poziția de
Tehnician reparații echipamente electronice.

Nivel de expertiză: Începător/Mediu/ Avansat
Locație: Iași

Responsabilități:

- Identificarea modelului de echipament primit în reparații și diagnosticarea tehnică a acestuia;
- Executarea reparaților Hardware sau Sofware necesare, prin urmărirea procedurilor standard;
- Asamblarea sau dezasamblarea telefonului, în funcție de tipul de operație care se execută;
- Repararea și/sau înlocuirea componentelor defecte identificate (înlocuirea display-ului, a portului de încărcare, a bateriei etc.);
- Asigurarea bunei funcționări a echipamentelor înainte de a fi predate;
- Utilizarea softului intern (CRM/ERP) pentru identificarea produsul în sistem, monitorizarea garanției și introducerea unor noi informații;
- Completarea fișei de service.

Requirements

- Experiență anterioară în domeniul electronic sau electrotehnic pentru echipamente tehnice (laptop-uri, smartphone, tablete);
- Abilități tehnice de diagnosticare;
- Respectarea procedurilor specifice proceselor de reparații și a standardelor de calitate;
- Cunoștințe de bază în lucrul cu sistemele de operare;
- Studii medii liceale, școală profesională, studii superioare în curs sau finalizate;
- Orientarea către învățarea de noi tehnologii;
- Seriozitate și implicarea în activitățile întreprinse;
- Atenție la detalii și organizare;
- Gândire logică;
- Claritate şi coerenţă în exprimare;
- Abilități de comunicare și relaționare;
- Capacitatea de a lucra în echipă;
- Dexteritatea manuală;
- Disponibilitate de a lucra în ture.

Benefits

- Training-uri specifice activității;
- Pachet salarial corelat cu experiența și performanța obținută;
- Bonuri de masă;
- Transport (decontare combustibil, disponibilitatea autocarului închiriat de companie sau decontarea abonamentului de transport în comun)
- Asigurare medicală privată;
- Prime periodice;
- Posibilități de dezvoltare profesională în cadrul departamentului de producție;
- Accesarea unui mediu de lucru într-un domeniu de actualitate.

Skills

Flexible approach to work Open to Learning

Language Requirements

English, Romanian

Education Degree

High School

Visa Support

No

Accepting only candidates from:

Romania
Email Job

Job Criteria

Job Type

Full Time

Industries

#Computer Networking, Hardware and Software #Electrical-Electronic Manufacturing #Information Technology and Services

Job Location

Romania - Iași

Functions

Engineering, Manufacturing, Production

Salary

Negotiable

Companies will apply to you too

Fill in your resume and companies will send you invitations to apply on their jobs and we will notify you directly on your email box .