Office Assistant - Secretară

Descrierea jobului

- îndeplinește atribuții de office management, administrative, secretariat - back office;
- preia, înregistrează, distribuie la departamentele implicate, arhivează corespondența și mesajele primite din partea partenerilor, clienților și a celorlalți colegi;
- menține relația cu clienții și furnizorii pentru soluționarea situațiilor apărute pe circuitul documentelor sau pentru confirmarea închiderii documentelor comerciale;
- înregistreaza cerințele și recomandarile clienților, în registrele corespunzătoare;
- asigură păstrarea registrului general de intrări/ieșiri al organizației si actualizarea la zi a registrului de casă;
- întocmește documente in relatie cu activitatea companiei: facturi, deconturi justificative, etc;
- asigură predarea și preluarea documentelor contabile / juridice;
- informează săptămânal şeful ierarhic cu privire la situaţia documentelor întocmite/gestionate, situaţia diferenţelor la recepţie anunţate de către clienţi, precum şi situaţia soldurilor neachitate de către aceştia;
- asigura protocolul în cadrul întâlnirilor, în conformitate cu cerințele zilnice.

Cerințe

- studii medii sau studii superioare finalizate;
- cunoștințe de limba Engleză: nivel mediu - avansat;
- excelente abilități de analiză și atenție distributivă;
- capacitate de selecție, clasificare și interpretare a informațiilor;
- foarte bune abilități de comunicare, disponibilitate la dialog cu clienţii, furnizorii și partenerii;
- capacitate de adaptare si diplomaţie în relaţiile cu colaboratorii interni și externi;
- obiectivitate, etică şi integritate;
- abilități demonstrate de operare PC - pachetul Microsoft Office (Word si Excel).

Constituie un avantaj:
- studiile în domeniul economic;
- experiență de lucru in cadrul unei poziții similare.

Beneficii

- pachet beneficii corelat cu experiența și performanța profesională;
- sesiune de instruire la locul de munca si suport in procesul de integrare organizationala;
- contract de munca pe durată nedeterminată;
- oportunitatea de a activa intr-un domeniu de actualitate si interes economic major.

Administration Back Office Operations Company Secretarial Work Customer Oriented English Microsoft Office Secretarial Skills

Cerințe lingvistice

English, Romanian

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Executive Office

Locație job

Romania - Iași

Departament

Accounting/AuditingAdministrative, Other