Postat pe: 2021-11-09 | Expiră pe: 2021-12-09

Expeditor internațional

Descrierea jobului

Suntem în cautare de oameni care vor să se afirme și să se dezvolte profesional într-o companie în plină ascensiune, care se bucură de un real succes în domeniul transporturilor internaționale.

Descrierea Jobului
Gestionarea bazelor de date de clienți și furnizori;
Dezvoltarea portofoliului de clienți și furnizori, menținerea permanentă a contactului cu aceștia;
Coordonarea și controlul expedițiilor de marfă;
Urmărirea încasărilor și plăților;
Realizarea target-ului lunar;
Menținerea relației cu clienții/transportatorii (transmiterea, monitorizarea și finalizarea comenzilor);
Identificarea celor mai bune soluții de transport;
Întocmirea ofertelor de transport;
Negocierea și transmiterea comenzilor de transport;
Organizarea transporturilor (complete și grupaje);
Raportarea periodică a activității către managerul superior;
Introducerea datelor operaționale în sistemul informatic.

Cerințe

Candidatul Ideal
Cunoașterea unei limbi străine de circulație europeană (engleză/ germană/ italiană/ spaniolă/ franceză - nivel avansat);
Experiență anterioară (cel puțin 1 an) pe un rol similar în domeniul transporturilor sau vânzărilor;
Abilități de vânzare și negociere;
Orientare către client și către rezolvarea problemelor;
Persoană comunicativă, organizată, cu spirit de echipă și capacitatea de convingere.

Beneficii

Beneficii
Salariu motivant;
Bonusuri + bonuri de masă + asigurare medicală;
Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes.

Locație: București, sector 6.
Program: Luni – Vineri, 09:00 – 18:00.

Abilități

Commericals

Cerințe lingvistice

English

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Suport viză

Da

Acceptare doar candidați din:

Romania

#International Trade and Development #Logistics and Supply Chain #Consulting

Locație job

Romania - București

Departament

Customer Service, Sales, Strategy/Planning