Date Posted: 2021-11-09 | Expires: 2021-12-09

Expeditor internațional

Job Description

Suntem în cautare de oameni care vor să se afirme și să se dezvolte profesional într-o companie în plină ascensiune, care se bucură de un real succes în domeniul transporturilor internaționale.

Descrierea Jobului
Gestionarea bazelor de date de clienți și furnizori;
Dezvoltarea portofoliului de clienți și furnizori, menținerea permanentă a contactului cu aceștia;
Coordonarea și controlul expedițiilor de marfă;
Urmărirea încasărilor și plăților;
Realizarea target-ului lunar;
Menținerea relației cu clienții/transportatorii (transmiterea, monitorizarea și finalizarea comenzilor);
Identificarea celor mai bune soluții de transport;
Întocmirea ofertelor de transport;
Negocierea și transmiterea comenzilor de transport;
Organizarea transporturilor (complete și grupaje);
Raportarea periodică a activității către managerul superior;
Introducerea datelor operaționale în sistemul informatic.

Requirements

Candidatul Ideal
Cunoașterea unei limbi străine de circulație europeană (engleză/ germană/ italiană/ spaniolă/ franceză - nivel avansat);
Experiență anterioară (cel puțin 1 an) pe un rol similar în domeniul transporturilor sau vânzărilor;
Abilități de vânzare și negociere;
Orientare către client și către rezolvarea problemelor;
Persoană comunicativă, organizată, cu spirit de echipă și capacitatea de convingere.

Benefits

Beneficii
Salariu motivant;
Bonusuri + bonuri de masă + asigurare medicală;
Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes.

Locație: București, sector 6.
Program: Luni – Vineri, 09:00 – 18:00.

Skills

Commericals

Language Requirements

English

Education Degree

Bachelor's Degree

Visa Support

Yes

Accepting only candidates from:

Romania
Email Job

Job Criteria

Job Type

Full Time

Industries

#International Trade and Development #Logistics and Supply Chain #Consulting

Job Location

Romania - București

Functions

Customer Service, Sales, Strategy/Planning

Salary

Negotiable

Companies will apply to you too

Fill in your resume and companies will send you invitations to apply on their jobs and we will notify you directly on your email box .