Postat pe: 2020-02-14 | Expiră pe: 2020-03-15

Consultant fonduri europene

Descrierea jobului

Constituie avantaj experienta de minim 2 ani in scrierea si implementarea proiectelor nationale (programe POC, POR, PNDR, POCU, etc.)

Cerințe

Cunostinte avansate de operare PC (Word, Excel, Power Point, etc.);
Cunostinte de limbi straine (obligatoriu limba engleza -foarte bine: scris, citit, vorbit; a doua limba cunoscuta constituie avantaj);
Atitudine profesionista in abordarea provocarilor;
Capacitatea de a lucra in echipa;
Bune abilitati de comunicare si relationare;
Experienta de lucru cu termene limita si rezistenta la stres;
Permis de conducere (constituie avantaj);

Responsabilitati:?

Accesarea fondurilor nerambursabile:

Identifica oportunitatile de finantare nerambursabila;
Evalueaza eligibilitatea potentialilor clienti;
Consiliaza clientii si partenerii/furnizorii acestora in vederea emiterii/obtinerii documentelor necesare intocmirii dosarelor de finantare;
Intocmeste documentatiile specifice in vederea obtinerii finantarii nerambursabile precum: plan de afacere, cereri de finantare, analize cost beneficiu.
alte documente prevazute in ghidul solicitantului;
Realizeaza activitati de consultanta specifice evaluarii si contractarii proiectelor: intocmirea si verificarea cererilor de clarificari, vizite de lucru la sediile beneficiarilor/ finantatorilor/ alte institutii.
Implementare proiecte:

Asigura managementul implementarii proiectului (planificare, organizare, monitorizare si control);
Asigura comunicarea si managementul relatiilor cu clientii si institutiile finantatoare pe parcursul implementarii proiectelor;
Intocmeste dosarele de achizitie/plata/rambursare precum si alte documente specifice implementarii proiectului (notificari, rapoarte, acte aditionale etc).

Beneficii

Salariu mult peste media pietei;
Mediu de lucru prietenos;
Telefon de serviciu;
Program flexibil etc.

Capital Projects Certified Project Manager Consulation Coordinating Projects

Cerințe lingvistice

English

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Management Consulting #Consulting

Locație job

Romania - Cluj-Napoca

Departament

Business Development, Management, Project Management