Date Posted: 2020-02-14 | Expires: 2020-03-15

Consultant fonduri europene

Job Description

Constituie avantaj experienta de minim 2 ani in scrierea si implementarea proiectelor nationale (programe POC, POR, PNDR, POCU, etc.)

Requirements

Cunostinte avansate de operare PC (Word, Excel, Power Point, etc.);
Cunostinte de limbi straine (obligatoriu limba engleza -foarte bine: scris, citit, vorbit; a doua limba cunoscuta constituie avantaj);
Atitudine profesionista in abordarea provocarilor;
Capacitatea de a lucra in echipa;
Bune abilitati de comunicare si relationare;
Experienta de lucru cu termene limita si rezistenta la stres;
Permis de conducere (constituie avantaj);

Responsabilitati:?

Accesarea fondurilor nerambursabile:

Identifica oportunitatile de finantare nerambursabila;
Evalueaza eligibilitatea potentialilor clienti;
Consiliaza clientii si partenerii/furnizorii acestora in vederea emiterii/obtinerii documentelor necesare intocmirii dosarelor de finantare;
Intocmeste documentatiile specifice in vederea obtinerii finantarii nerambursabile precum: plan de afacere, cereri de finantare, analize cost beneficiu.
alte documente prevazute in ghidul solicitantului;
Realizeaza activitati de consultanta specifice evaluarii si contractarii proiectelor: intocmirea si verificarea cererilor de clarificari, vizite de lucru la sediile beneficiarilor/ finantatorilor/ alte institutii.
Implementare proiecte:

Asigura managementul implementarii proiectului (planificare, organizare, monitorizare si control);
Asigura comunicarea si managementul relatiilor cu clientii si institutiile finantatoare pe parcursul implementarii proiectelor;
Intocmeste dosarele de achizitie/plata/rambursare precum si alte documente specifice implementarii proiectului (notificari, rapoarte, acte aditionale etc).

Benefits

Salariu mult peste media pietei;
Mediu de lucru prietenos;
Telefon de serviciu;
Program flexibil etc.

Skills

Capital Projects Certified Project Manager Consulation Coordinating Projects

Language Requirements

English

Education Degree

Bachelor's Degree

Visa Support

No

Accepting only candidates from:

Romania
Email Job

Job Criteria

Job Type

Full Time

Industries

#Management Consulting #Consulting

Job Location

Romania - Cluj-Napoca

Functions

Business Development, Management, Project Management

Salary

Negotiable

Companies will apply to you too

Fill in your resume and companies will send you invitations to apply on their jobs and we will notify you directly on your email box .