Date Posted: 2019-05-24 | Date Modified: 2019-04-24 | Expires: 2019-06-23

Travel Consultant – Luxury Info Trips offered

Job Description

Cerinte:

Studii superioare in domeniul turismului
Minim 2 ani in activitatea de vanzari in domeniul turismului
Engleza-nivel avansat scris si vorbit
Limba Germana reprezinta un avantaj
Cunoasterea pachetului Microsoft Office si navigare pe internet, programe specifice domeniului de activitate
Cunostinte de turism si de marketing
Aptitudini de organizare, planificare si analiza date
Capacitatea de gandire analitica/solutionare probleme
Abilitati de comunicare, negociere si munca in echipa
Responsabilitate crescuta, flexibilitate, integritate
Intelegerea dinamicii industriei de turism
Orientare spre rezultate si client
Rigurozitate in indeplinirea atributiilor de munca

Requirements

Responsabilitati specifice:
• O data primita o solicitare, indiferent de sursa de unde provine, se trimite mail de preluare in maxim 2 ore de la primrea cererii;

• O data trimisa oferta in maxim 24 ore se face follow up, telefonic sau pe e-mail

• Se solicita fiecarui client feedback la sosirea din vacanta;

• Procesarea cererilor de rezervari pentru bilete de avion (intern, extern) si cazare externa, asigurari medicale, rent a car, catre agentiile de turism furnizoare

• Intocmirea bonurilor de comanda si a contractului cu turistul

• Verificarea documentelor de calatorie, conformitatea acestora cu rezervarile si comenzile clientilor

• Dezvoltarea unor relatii constructive cu clientii, consilierea acestora, castigarea increderii acestora fata de serviciile agentiei, prezentarea agentiei, intelegerea nevoilor clientilor, prezentarea ofertei cu argumentele acesteia, negocierea ofertelor, mentinerea unui climat de simpatie fata de agentie

• Intocmirea documentelor fiscale, facturi, inclusiv urmarirea platilor catre furnizori si incasarilor de la beneficiari

• Transmiterea documentelor catre beneficiari (facturi, contracte, documente de calatorie – cu curierul agentiei)

Benefits

Beneficii
Salariu fix
Info trips
Abonament medical
Bonus la atingere target
Bonus de performanta

Skills

Ability To Learn Quickly Advising Clients After Sales Support

Language Requirements

English, Romanian

Education Degree

Bachelor's Degree

Visa Support

No

Accepting only candidates from:

Romania
Email Job

Job Criteria

Job Type

Contract

Industries

#Leisure, Travel & Tourism

Job Location

Romania - Bucharest

Functions

Consulting, Sales

Salary

Negotiable

Companies will apply to you too

Fill in your resume and companies will send you invitations to apply on their jobs and we will notify you directly on your email box .