Date Posted: 2018-10-17 | Date Modified: 2018-11-16 | Expires: 2018-11-16

PHP Developer

Job Description

Clientul nostru, doreste intregirea echipei sale cu un coleg/a entuziast/a care sa isi dezvolte potentialul pe un rol de PHP Developer
Locatie: Iasi
Nr. pozitii vacante: 1

Responsabilitati:

- Participarea in intregul flux de dezvoltare a platformelor de servicii web;
- Dezvoltarea si intretinerea produselor companiei realizate pe tehnologii web: CodeIgniter, Laravel
- Respectarea, rafinarea si imbogatirea politicilor tehnice ale companiei referitoare la performanta produselor web, SEO

Requirements

- experienta 3 ani in programare;
- portofoliul de website-uri realizate;
- cunostinte medii de PHP;
- expertiza 2+ ani cu framework PHP MVC (CodeIgniter | Laravel);
- cunostinte avansate de HTML, CSS, Javascript (AJAX, jQuery), Bootstrap;
- experienta in dezvoltarea de magazine online
- cunostiinte de baza Linux;
- cunostinte de baza Adobe Photoshop in vederea pregatirii designului (PSD to HTML)
- folosirea unui sistem de versionare (GIT);
- documentarea codului si folosirea normelor de formatare si organizare a codului;
- creativitate si proactivitate

Benefits

-pachet salarial corelat cu experiența și performanța profesională;

-training-uri de specialitate;

-posibilități de dezvoltare profesională;

Skills

Laravel PHP

Language Requirements

English

Education Degree

Bachelor's Degree

Visa Support

No

Accepting only candidates from:

Romania
Email Job

Job Criteria

Job Type

Full Time

Industries

#Computer & Network Security

Job Location

Romania - Iași

Functions

Developer

Salary

1500 - 3000/month Euro

Companies will apply to you too

Fill in your resume and companies will send you invitations to apply on their jobs and we will notify you directly on your email box .