Postat pe: 2019-05-22 | Expiră pe: 2019-06-21

Tehnician Stante

Descrierea jobului

•Identificarea şi analiza defectelor apărute la stante
•Reparaţia stantelor
•Testarea, ajustarea, finisarea, ascutirea poansoanelor în vederea admiterii în funcţionare după revizie/mentenanta
•Realizarea mentenanţei preventive si corective,
•Ţine legătura cu productia in vederea gasirii solutiilor pentru imbunatatirea proceselor
•Stabileşte necesarul de piese de schimb si urmareste consumul lor

Cerințe

•Studii medii in domeniul mecanic (inclusiv scoala profesionala )
•Cunostinţe de desen tehnic, a sistemului de toleranţe si ajustaje.
•Cunoaşterea tehnologiei de execuţie a componentelor stantei
•Experienţa ca sculer-matriţer, cu specializare pe stante
•Cunostinţe generale de utilizare a maşinilor, unelte conventionale (freză, strung, maşina de găurit vertical)
•Spirit de echipă
•Abilitaţi bune de comunicare
•Cunostinţe de limba germană şi/sau engleză constituie un avantaj
•Disponibilitatea de a merge la formare profesionala in Germania intre 3 si 6 luni

Beneficii

meal tickets, performance bonnus

Abilități

Automation Tools

Cerințe lingvistice

English, German

Gradul de educație

Other

Suport viză

Da

Industrii

#Auto #Machinery #Plastics

Locație job

Romania - Timișoara, Ghiroda

Departament

Information Technology, Production, Other

Salariu

EUR 100 - 101/săptămână euro