PROIECTANT INSTAL. ELECTRICE INDUSTRIALE

Descrierea jobului

• Contribuie la analiza tehnica a contractului si asupra termenelor;
• Elaboreaza proiecte de instalatii electrice, studii in conformitate cu specificatiile tehnice si metodologiile de proiect;
• Elaboreaza specificatii tehnice, scheme, diagrame ale produselor proiectate;
• Elaboreaza programe/rapoarte de testare/omologare ale produselor proiectate;
• Asigura asistenta si participa la fabricatia produselor proiectate;
• Propune masuri pentru imbunatatire a fiabilitatii produselor proiectate;
• Aplica toate normele europene in vigoare referitoare la constructia instalatiilor de automatizare, siguranta si mentenanta acestor utilaje.

Cerințe

• Studii tehnice superioare (Electronica sau Electrotehnica);
• 3 ani in proiectare de (panouri) instalatii electrice industriale de joasa si medie tensiune;
• Cunoasterea pachetului MS Office;
• Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational si tehnic (cunoasterea uneia din limbile germana, franceza constituie un avantaj);
• Cunoasterea softului de proiectare asistata E-plan (cunoasterea unuia din softurile: Fluid Draw, Solid Edge constituie un avantaj).

Beneficii

• Tichete de masa
• Bonus de performanta;
• Prima de Paste si Craciun;
• Training-uri de specialitate.

Abilități

Eplan

Cerințe lingvistice

English

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Design

Locație job

Romania - Brașov

Departament

Design, Engineering