Planificator Productie locatia Apahida, Cluj

Descrierea jobului

Oferirea de suport si informatii cu privire la statusul comenzilor astfel incat sa se respecte termenele agreate din partea clientului;

Comunicarea in permanenta a oricarei situatii critice astfel incat sa se evite orice impact negativ al intarzierilor in livrare;

Procesarea comenzilor primite de la client, evaluarea capacitatii de productie astfel incat sa se respecte termenele de livrare solicitate;

Calcularea necesarului de componente pentru productie, astfel incat comanda sa fie procesata conform planificarii;

Transmiterea necesarului de materiale astfel incat acestea sa fie achizitionate la timp;

Eaborarea planului de productie astfel incat acesta sa fie optim d.p.v. tehnic;

Semnalarea eventualelor depasiri de consumuri astfel incat stocurile minime sa fie securizate;

Asigurarea planului de productie si respectarea termenelor de finalizare a comenzilor catre client;

Gruparea in serie a produselor, pentru a se obtine o productivitate ridicata si sa se elimine timpii morti;

Stabilirea listelor de semifabricate ce trebuie trimise la terti astfel incat fluxul tehnologic de productie sa nu aiba blocaje;

Comunicarea cu departamentul de mentenanta, astfel incat utilajele sa functioneze in parametrii optimi;

Tinerea legaturii cu productia pentru a afla informatii despre statusul comenzilor si capacitatilor de productie astfel incat sa poate actualiza planul de productie.

Cerințe

Ai experienta in activitati de planificare a productiei, ai studii superioare si cunostinte tehnice. Daca te-ai regasit in aceasta descriere, avem un job care s-ar putea sa ti se potriveasca!

Cunostinte si calificari necesare:

Studii superioare tehnice sau economice;

Cunostinte de logistica si gestiunea fluxurilor;

Cunostinte de operare PC (Microsoft Office, Windows);

Cunostinte privind sistemele ERP de nivel avansat;

Cunostinte de limba engleza de nivel mediu.

Experienta ta de munca:

Minim 2 ani experienta pe un post similar

Beneficii

Salariu fix + tichete de masa;

Bonusuri;

Decontare transport;

Posibilitatea de a dezvolta o cariera in cadrul unei companii multinationale.

Abilități

Mac and Windows Microsoft Office

Cerințe lingvistice

English

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Import and Export #Transportation-Trucking-Railroad

Locație job

Romania - Cluj-Napoca

Departament

Engineering, Production