PHP Web Developer - Junior to Senior level

Descrierea jobului

Căutăm pentru clientul nostru, companie națională cu experiență de peste 10 ani în dezvoltarea de aplicații web, soluții software la comandă și proprii pentru diferite industrii: Telecom, Media, FMCG, Banking, Real Estate,

PHP Developer

Descriere generala a contextului de business: Creșterea portofoliului de clienți naționali și internaționali, interesul și dorința acestora de automatizare, integrare a noilor tehnologii printre care se regăsesc inteligența artificială și machine learning, atât în operațional cât și la nivelul sistemelor deja existente în organizații, au generat nevoia de consolidare și extindere a echipei actuale.

Locație: Iași
Nr. poziții vacante: 5
Nivel de expertiză: Junior - Senior

Responsabilități:

- implementarea și dezvoltarea de noi produse/soluții software;
- dezvoltarea de module și funcționalități în cadrul proiectelor existente;
- implicarea în derularea întregului flux de dezvoltare a platformelor de servicii web;
- code debungging;
- aportul la definirea completă a perimetrului tehnic al proiectului și a detaliilor specifice de implementare;
- participarea la sedințele periodice ale echipei de proiect în scopul identificării soluțiilor optime;
- îndeplinirea task-urile alocate, în acord cu normele și modelele interne de dezvoltare, testare și documentare.

Cerințe

Cerințe:
- cunoştinţe de PHP, MySQL, HTML, Javascript (AJAX, jQuery);
- cunoştinţe de SEO on-page;
- expertiză cu PHP framework MVC (CodeIgniter | Laravel);
- cunoştinţe de bază Linux;
- cunoştinţe elementare de securitate;
- experiență în folosirea unui sistem de versionare (GIT);
- experiență într-o poziție similară de minim 6 luni;
- studii superioare în curs sau finalizate;
- bune abilități de relaționare, proactivitate, capacitate de a lucra în echipă - bun coechipier;
- perseverență și dorință de dezvoltare profesională/asimilare a informațiilor;
- capacitate de a comunica în scris și oral într-o limbă de circulație internațională, de preferință engleză.

Beneficii

Beneficii:
- training-uri de specialitate și accesarea unui mediu de lucru care facilitează asimilarea rapidă a informațiilor;
- pachet salarial corelat cu nivelul de experiență și performanță;
- bonuri de masă, asigurare medicală privată, bonusuri de performanță, zonă de relaxare/ studiu;
- flexibilitate în organizarea programului de lucru, atât în sediu cât și de acasă;
- posibilități de dezvoltare profesională și personală.

Train2Perform este o companie specializată în furnizarea de servicii profesioniste în domeniul Resurselor Umane. Echipa noastră oferă partenerilor de business soluții personalizate pentru optimizarea relațiilor interumane, acoperind următoarele domenii: recrutare și selecție de personal, training, consultanță și management al resurselor umane.

Abilități

HTML JavaScript MySQL PHP development

Cerințe lingvistice

English

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Computer Networking, Hardware and Software

Locație job

Romania - Iași

Departament

Information Technology