PHP Developer

Descrierea jobului

Clientul nostru, doreste intregirea echipei sale cu un coleg/a entuziast/a care sa isi dezvolte potentialul pe un rol de PHP Developer
Locatie: Iasi
Nr. pozitii vacante: 1

Responsabilitati:

- Participarea in intregul flux de dezvoltare a platformelor de servicii web;
- Dezvoltarea si intretinerea produselor companiei realizate pe tehnologii web: CodeIgniter, Laravel
- Respectarea, rafinarea si imbogatirea politicilor tehnice ale companiei referitoare la performanta produselor web, SEO

Cerințe

- experienta 3 ani in programare;
- portofoliul de website-uri realizate;
- cunostinte medii de PHP;
- expertiza 2+ ani cu framework PHP MVC (CodeIgniter | Laravel);
- cunostinte avansate de HTML, CSS, Javascript (AJAX, jQuery), Bootstrap;
- experienta in dezvoltarea de magazine online
- cunostiinte de baza Linux;
- cunostinte de baza Adobe Photoshop in vederea pregatirii designului (PSD to HTML)
- folosirea unui sistem de versionare (GIT);
- documentarea codului si folosirea normelor de formatare si organizare a codului;
- creativitate si proactivitate

Beneficii

-pachet salarial corelat cu experiența și performanța profesională;

-training-uri de specialitate;

-posibilități de dezvoltare profesională;

Abilități

Laravel PHP

Cerințe lingvistice

English

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Computer & Network Security

Locație job

Romania - Iași

Departament

Developer

Salariu

EUR 1500 - 3000/lună euro