Postat pe: 2019-09-11 | Expiră pe: 2019-10-11

Laborant junior - Constructii

Descrierea jobului

- Efectueaza determinari laborator pe materiale coezive (pamant, pamant stabilizat) si pe materiale necoezive (balast, piatra sparta)
- Prelevari si incercari fizice pentru materiale de constructii ( ciment; agregate; adeziv etc)
- Inregistreaza, eticheteaza, ambaleaza, manevreaza si depoziteaza probele prelevate;
- Transmite, pe baza de comanda sau proces verbal de prelevare, probele la un laborator in vederea efectuarii incercarilor;
- Efectueaza corectii de retete in functie de umiditatea si granulometria agregatelor;
- Se ocupa de insusirea cunostintelor profesionale necesare realizarii atributiilor prevazute in fisa postului;
- Exploateaza si intretine in buna stare de functionare echipamentele din dotare si accesoriile acestora;
- Mentine curatenia si ordinea la locul de munca si in spatiile de depozitare a probelor;
- Conlucrarea cu angajatii departamentului de productie in domeniul mentinerii procesului de productie la nivelul cerintelor tehnologice.

Cerințe

- Studii superioare in domeniul constructiilor sau alte specializari conexe.
- Experienta anterioara relevanta constituie un avantaj.

Beneficii

- Pachet salarial atractiv (in functie de profilul candidatului);
- Sansa de a incepe o cariera de succes intr-un domeniu in plina dezvoltare;
- Alte beneficii in functie de rezultate;
- Sansa de promovare.

Abilități

Cerințe lingvistice

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Suport viză

Da

Industrii

#Construction

Departament

Quality Assurance