Postat pe: 2019-10-10 | Expiră pe: 2019-11-09

Inginer proiectare mecanica

Descrierea jobului

Cautăm un nou coleg/ă pentru postul de INGINER PROIECTARE MECANICĂ!
Alatură-te echipei noastre şi poţi beneficia de un mediu de lucru profesionist într-o companie multinațională, un salariu motivant, bonus de performanţă, asigurare medicală, tichete de masă, decontarea transportului şi pensie privată.

Responsabilităţi:
*Analizează cerințele clienţilor și propune soluția tehnică optima, ținând cont de costurile de producție
*Propune soluții tehnice noi sau adaptează sistemele existente
*Crează modele 3D şi generează desenele 2D, asigurându-se că sunt complete, corecte și inteligibile
*Pregătește documentația tehnică pentru a fi introdusă în baza de date PDM
*Colaborează cu echipa de proiect și se asigură că primește și transmite informația complet, corect și la timp
*Oferă suport tehnic, atunci când este necesar, celorlalte departamente

Cerințe

*Absolvent studii superioare tehnice (inginerie mecanică)
* Minim 2 ani experiență în proiectare mecanică
*Cunoştințe avansate de Solid Works (modulul Sheet Metal)
*Cunoaște procesele de fabricație în domeniul confecțiilor metalice
*Cunostințe de limbă engleză:scris/vorbit la nivel avansat
*Flexibilitate şi disponibilitate la deplasări în străinătate
*Constituie avantaj experienţa în utilizarea unui sistem de gestiune
*Constituie avantaj experienţa în utilizarea unui sistem PDM
*Capacitate de analiză
*Atenție la detalii

Contact:
Email: angajari@csiportal.com
Cluj-Napoca, B-dul Muncii, nr. 12
Telefon: 0372.11.627
Mobil: 0720.063.894

Beneficii

Tichete de masa
Decontare transport
Asigurare medicală privată
Pensie privată decontată de companie
Bonusuri de performață

Abilități

SolidWorks

Cerințe lingvistice

English

Gradul de educație

Bachelor's Degree

#Industrial Automation #Mechanical or Industrial Engineering

Locație job

Romania - Cluj-Napoca

Departament

Engineering, Production