Inginer proiectant instalatii electrice

Descrierea jobului

• Asigura activitatea de proiectare pentru proiectele ce-i sunt alocate
• Intocmeste documentatia si coordoneaza (atunci cand este cazul)proiectele de instalatii electrice, in toate fazele de proiectare (stadiu de solutie, proiectul tehnic, caietul de sarcini, documentatia de executie)incadrandu-se în termenele prevăzute, în conformitate cu nivelul de calitate cerut, cu legislatia, normativele si reglementarile in vigoare;
• Centralizeaza documentatia necesara avizarii proiectelor si participa la avizarile interne cat si externe (cu beneficiarul)
• Urmăreşte si verifică respectarea si execuţia proiectului şi se asigura de remedierea eventualelor neconformităţi, in conformitate cu legislaţia în vigoare
• Propune şi implementează soluţii şi echipamente fiabile în documentaţia de proiectare
• Propune şi implementează soluţii tehnico-economice de reducere a bugetului alocat
• Acordă asistenţă tehnică beneficiarului si/sau subcontractorilor atunci cand este nevoie si cand se solicită
• In calitate de membru al echipei de proiect participa la planificarea fazelor proiectului, impreuna cu managerul de proiect
• Participă cu echipa de proiect la fazele determinante şi verifică respectarea proiectului
• Colaboreaza cu toate echipele din proiect (de alte specialitati) asigurand fluenta in derularea proiectelor si rezolvarea eventualelor neconcordante, inclusiv prin particiarea pe santier, la etapele de urmarire a executiei lucrarilor
• Raspunde de calitatea si termenele de elaborare a lucrarilor si documentaiilor tehnice de proiectare

Cerințe

• Studii superioare finalizate: Instalatii, Electrotehnica, Electronica
• Experienta de minim 5 ani in in elaborarea de proiecte pentru instalatii electrice (din zonele de imobiliare, retail, productie, transport public de calatori)
• Reprezinta un avantaj realizarea si derularea de proiectece au prevazut statii de incarcare a automobilelor electrice si / sau transport cu autobuze electrice
• Autorizatie ANRE IIA (si constituie avantaj IIB)
• Cunoştinţe foarte bune de AutoCAD, operare PC (Word, Excel, Outlook)
• Cunoştinţe buneprivind echipamentele si instalaţiile electrice (inclusiv furnizori de echipamente electrice)
• Cunoasterea normativelor si standardelor de proiectare in vigoare in zona instalatiilor electrice
• Limba engleza – nivel mediu
• Experienta de lucru pe proiecte, capacitate de analiza si sinteza, organizare si planificare, rigurozitate, autonomie, disciplina

Beneficii

• Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista, tanara, dinamica
• Posibilitate de dezvoltare profesionala prin abodarea unor domenii de nisa
• Pachet salarial motivant

Abilități

Electric Vehicles Electrical Design

Cerințe lingvistice

English, Romanian

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Suport viză

Da

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Civil Engineering #Construction #Energy-Power Generation

Locație job

Romania - Bucharest

Departament

Engineering

Salariu

EUR 1000 - 1100/lună euro