Postat pe: 2021-10-25 | Expiră pe: 2021-11-24

EXPEDITOR INTERN SI INTERNATIONAL DE MARFURI (cu e

Descrierea jobului

Prezentarea si promovarea serviciilor TOP EXPERT DCE SRL in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companie;
Contacteaza si mentine legatura cu clientii si furnizorii;
Cautarea pe bursa de transport a curselor si transmiterea comenzilor catre soferi;
Dezvolta baza de date a firmei prin atragerea de noi clienti si subcontractanti in cele mai bune conditii ale raportului pret-calitate;
Negociaza si intocmeste oferte de transport, completeaza corect si la timp rapoarte specifice activitatii;
Preia si urmareste executarea comenzilor de transport intern si international;
Urmarirea si gestionarea activitatilor zilnice de logistica;se asigura ca s-a respectat termenul si conditiile agreate;
Asigura fluxul informational de la si catre transportatori;
Avizeaza camioanele la locul incarcarii / descarcarii, verifica incarcarea / descarcarea si primeste / trimite confirmarile aferente;
Gaseste solutiile optime de desfasurare a transporturilor si comunica solutiile alese catre client in cel mai scurt timp;
Analizeaza preturile si coopereaza cu echipa,
Tine in permanenta evidenta veniturilor si cheltuielilor aferente fiecarui transport, a facturilor de emis si a facturilor de primit;
Cunostinte relevante de geografie a Romaniei si Europei.

Cerințe

Cunostinte operare PC, word,excel,outlook, burse transport
- Cunoasterea limbii engleze (scris+vorbit) la nivel mediu sau avansat
- Preluarea comenzilor de transport;
- Intermedierea transportului terestru dintre clienti si transportator (negocierea pretului cu transportatorii; comunicarea detaliilor legate de incarcarea si descarcarea marfii; solutionarea problemelor de transport; urmarirea transportului pana la destinatie);
- Procesarea documentelor necesare desfasurarii activitatii.

Beneficii

Salariu motivant
Bonuri masa

Abilități

Ambitious Business Initiatives Stress Resistant

Cerințe lingvistice

English, Italian

Gradul de educație

Master's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Tip Job

Contract

#Import and Export #Logistics and Supply Chain #Transportation-Trucking-Railroad

Locație job

Romania - București

Departament

Distribution, Sales, Other

Salariu

EUR 500 - 750/lună euro