Consultant vanzari - desksales, SKUBA Romania, fil

Descrierea jobului

Consultanta de specialitate si vanzari directe catre clientii din magazin ;
Preia comenzi, identifica produse conform solicitarilor, pregateste si prezinta ofertele de pret ;
Contribuie la gestionarea optima a stocurilor, necesarul de stoc si refacerea acestora in functie de specificul de vanzari ;
Urmareste situatia debitelor pentru portofoliul de clienti alocat ;

Cerințe

Vanzari directe, experienta in comercializarea pieselor de schimb;
Familiar cu programele de identificare “de producator”, TecDoc, etc. ;
Bun comunicator, abilitati de prezentare si negociere ;
Spirit de echipa ;
Capacitatea de a asimila rapid informatii si sisteme noi de lucru ;
Studii medii sau superioare ; (specializarea tehnica poate sa fie un avantaj)

Beneficii

Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala;
Pachet salarial personalizat, corelat cu experienta si profilul candidatului;
Toate instrumentele necesare activitatii;

Abilități

Active Team Player

Cerințe lingvistice

English

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Auto #Import and Export #Retail

Locație job

Romania - Cluj-Napoca

Departament

Engineering, Marketing, Sales