Postat pe: 2019-10-01 | Expiră pe: 2019-10-31

Back Office Customer Support-BUCURESTI

Descrierea jobului

Duce la indeplinire si dezvolta politica de relatii cu clientii a companiei;
Prezinta ofertele si acorda asistenta clientilor pe email sau la telefon;
Monitorizeaza permanent clientii (constituie/actualizeaza baza de date, analizeaza relatia furnizor-client si propune solutii pentru eliminarea disfunctionalitatilor ce pot interveni);
Raspunde si mentine relatia cu clientii pe toata perioada de derulare a contractului cu acestia, urmarirea si comunicarea scadentelor;
Raspunde prompt si corect la fiecare solicitare de colaborare din partea clientilor;
Ofera informatii pre-vânzare : Prețul și disponibilitatea,comandă de intrare, cotațiile, identificarea oportunităților, comerțul electronic, managementul cunoștințelor; gestionarea comenzilor, factura, livrările.
Realizeaza activitati specifice de logistica si transport in colaborare cu toti colegii din celelalte departamente.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: recrutare@abchumancapital.ro

Cerințe

Candidatul ideal
Cunostinte bune de utilizare PC;
Limba engleza -avansat;
Abilităti de rezolvare de probleme; abilităti de planificare si organizare; orientare catre client si rezultate; abilitati de comunicare si negociere;
Initiativa personala si implicare; capacitate de a lucra atat individual cat si in echipa; atitudine pozitiva, constructiva, dorinta de dezvoltare personala; flexibilitate in modalitatea de abordare si rezolvare a sarcinilor profesionale.

Abilități

English

Cerințe lingvistice

English

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Tip Job

Contract

#Consumer Goods #Executive Office #Logistics and Supply Chain

Locație job

Romania - București, Bucharest

Departament

Consulting, Customer Service, Sales