Date Posted: 2019-05-22 | Expires: 2019-06-21

Șef Echipă - Departament Producție, Iași

Job Description

Clientul nostru, unul dintre Liderii europeni în procesul de reparații/ reabilitare/ ambalare/ reutilizare a echipamentelor/ componentelor de tipul: laptop-uri, tablete, smartphone-uri, gadget-uri, dorește întregirea echipei sale cu un

ȘEF ECHIPĂ - DEPARTAMENT PRODUCȚIE

Locație: Iași
Nr. poziții vacante: 1

Responsabilități:

- livrarea rezultatelor solicitate de partenerii contractuali prin optimizarea operațiunilor și activităților de pe linia de producție, contribuind astfel și la creșterea productivității;
- rezolvarea tuturor problemelor de orice natură care apar pe parcursul derulării contractului prin monitorizarea continuă și în detaliu a activității zilnice și prin găsirea de soluții perfect adaptate;
- asigurarea activității continue pentru echipa din subordine prin monitorizarea, anticiparea și acoperirea nevoilor de resurse de pe liniile de producție (piese de schimb, resurse umane, materie primă, consumabile, echipamente, instrumente și utilaje de lucru);
- asigurarea unui nivel ridicat de pregătire profesională pentru echipa din subordine prin participarea la procesele de recrutare și selecție a personalului, implicare în inducția noilor angajați, evaluarea periodică a performanței în vederea identificării potențialului existent și a stabilirii nevoilor de instruire, coordonarea și verificarea formării continue și la standarde înalte a angajaților din subordine;
- asigurarea bunei funcționări a echipei din subordine prin implementarea unui flux informațional corespunzător între toate părțile implicate;
- asigurarea realizării rezultatelor pentru echipa din subordine prin coordonarea activității acesteia astfel: distribuirea sarcinilor, stabilirea priorităților și urmărirea îndeplinirii/ respectării acestora;
- eficientizarea activității echipei din subordine prin dezvoltarea, optimizarea și implementarea de proceduri specifice.

Requirements

Cerințe:

- absolvent al unei facultăți tehnice;
- experiență de minim 2 ani într-o poziție similară;
- bune cunoștințe de Hardware, Software;
- foarte bune abilități de relaționare/ comunicare orală și scrisă;
- capacitate de a comunica în scris și oral în limba engleză;
- capacitate de transmitere a informațiilor, clar, concis, relevant;
- cunoștințe foarte bune de MS Office;
- capacitate de rezolvare creativă a problemelor, în condiții de stres sau în situații dificile;
- atitudine pozitivă, capacitate de a lucra în echipă, coechipier și lider;
- proactivitate, perseverență, flexibilitate, integritate;
- disponibilitatea de a lucra în ture.

Benefits

- training-uri specifice activității;
- pachet salarial corelat cu activitatea și media pieței;
- bonuri de masă;
- asigurare transport/ decontare combustibil;
- bonusuri de performanță și prime periodice;
- posibilități de dezvoltare profesională în cadrul departamentului de producție;
- accesarea unui mediu de lucru într-un domeniu de actualitate.

Skills

Consumer Electronics Electronic Hardware Management of small teams

Language Requirements

English, Romanian

Education Degree

Other

Visa Support

No

Accepting only candidates from:

Romania
Email Job

Job Criteria

Job Type

Full Time

Industries

#Consumer Electronics #Electrical-Electronic Manufacturing

Job Location

Romania - Iași

Functions

Manufacturing, Product Management, Production

Salary

Negotiable

Companies will apply to you too

Fill in your resume and companies will send you invitations to apply on their jobs and we will notify you directly on your email box .