Date Posted: 2018-08-17 | Date Modified: 2018-08-17 | Expires: 2018-09-16

Analist Financiar

Job Description

Clientul nostru este o companie cu capital romanesc, activ pe piata din 1997. Este lider de piata in oferirea de servicii pentru proiectare, consultanţă, asistenţă tehnică, comercializare de echipamente, execuţie, întreţinere şi mentenanţă în domeniul instalatiilor de incalzire, ventilare–climatizare, desfumare, sanitare şi electrice.

Scopul
Postul de Analist Financiar este nou creat in companie si va prelua activitati din partea Managerului General si a echipei de Contabilitate. Scopul principal este sa consolideze si gestioneze procesele de analiza si raportare financiara, oferind claritate si ordine.
Aduce implicit un grad mare de ambiguitate, de autonomie si reponsabilitate.

Responsabilitati principale

Noul coleg va raspunde direct catre Managerul General al companiei pentru:
Organizarea si supervizarea pentru: contracte, facturi, situatii de lucrari aferente contractelor active, centre de cost, cheltuieli, subcontractori si garantii.
Organizarea procesului anual de bugetare, cel trimestrial de reforecast si realizarea de analize de tipul actual versus bugetat;
Principal punct de legatura pentru departamentul de contabilitate extern cat si al furnizorului de servicii IT.
Dezvoltarea impreuna cu furnizorul de servicii IT a programului CRM existent in companie, astfel incat sa fie relevant pentru dimensiunea proiectelor companiei.

Requirements

Experienta relevanta
Studii superioare finalizate in domeniul Economic (ASE – constituie un avantaj).
Minimum 3 ani experienta in analize financiare si/sau de business, cu indicatori economici.
Cunostinte a pachetului Microsoft Office – nivel avansat.
Experienta in sisteme precum SAP, CRM – constituie un avantaj.
Experienta in gestionarea contractelor de furnizori / subcontractori reprezinta un avantaj.

Mediul de lucru
Companie are 25+ de angajati cu o medie de varsta de peste 30 de ani. Exista 5 departamente interne iar viitorul coleg va interactiona cu fiecare dintre ele. Echipa este formata in proportie de 90% din specialisti cu peste 8 ani de experienta profesionala si peste 5 ani vechime in companie. Daca ceea ce cauti de la mediul de munca este un spirit de familie unde fiecare pune umarul, atunci te invitam sa ne contactezi.

Pentru detalii despre job sau aplicatie directa, ne poti contacta la adresa raluca_at_leadupacademy.ro

Termen de aplicare: 27 August 2018

Skills

Budget Analysis Financial Analysis

Language Requirements

Romanian

Education Degree

Bachelor's Degree

Visa Support

No

Accepting only candidates from:

Romania
Email Job

Job Criteria

Job Type

Full Time

Industries

#Accounting #Financial Services

Job Location

Romania - București

Functions

Analyst, Finance

Salary

Negotiable

Companies will apply to you too

Fill in your resume and companies will send you invitations to apply on their jobs and we will notify you directly on your email box .