Postat pe: 2020-09-05 | Expiră pe: 2020-10-05

Translator limba germana si engleza

Descrierea jobului

Căutăm pentru clientul nostru din Brașov, un traducător – lb. engleză si germană
Angajatorul are o reputație foarte bună la nivel internațional, oferă servicii juridice de top către clienți din toată lumea.

Misiunea postului:
- Realizarea de corecturi/traduceri, din limba engleză/germană/ franceză în limba română;
- Obiectul traducerilor îl reprezintă specificațiile și documentele necesare înscrierii brevetelor la oficiile de stat din România

Cerințe

Candidatul potrivit postului:
- Cunoaște limba engleză la nivel avansat – C2
- Cunoaște limba germană nivel avansat
- Își dorește să lucreze full - time la biroul angajatorului (nu se accepta contract colaborare)
- Are experiență anterioară în domeniu (avantaj cunostinte soft CAT tools - SDL Trados Studio)

Bilingual English-French CAT English language skills German-English translation SDL Trados Trados

Cerințe lingvistice

English, German, Punjabi, Romanian

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Legal Services #Translation and Localization

Locație job

Romania - Brașov

Departament

Other