Tehnician - Inginer service echipamente IT

Descrierea jobului

Recrutăm pentru clientul nostru, companie cu tradiție de peste 20 de ani pe piata de printing din regiunea de Nord-Est a României, specializata in furnizarea de echipamente de birou, produse complementare - servicii adiacente si solutii integrate de management al documentelor.

Responsabilități:
- analizează și soluționează incidentele tehnice raportate;
- diagnosticheaza si oferă asistență tehnică (remote si/sau on-site) în concordanță cu parametrii stabiliți: execută operațiuni de reparație, mentenanță, reglare, calibrare, instalare si configurare;
- menține contactul cu clienții și cu celelalte părți implicate în monitorizarea si soluționarea incidentelor tehnice. Sugerează soluții pe termen mediu și lung
- întocmește rapoartele de service necesare la finalizarea fiecărei intervenții efectuate;
- întocmește alte formulare (note discrepante, devize, facturi și alte documente) utilizate în activitatea firmei;
- informează în permanență directorul de service despre evoluția și statusul activităților efectuate;
- respectarea procedurilor interne ale firmei;
- răspunde de păstrarea și de buna circulație a documentelor firmei pe care le întocmește.

Cerințe

- studii medii sau studii tehnice superioare finalizate;
- cunoștințe solide software, hardware și noțiuni de rețelistică;
- cunoștințe de limba Engleză: nivel mediu - avansat;
- disponibilitate și flexibilitate pentru deplasări frecvente în zona alocată;
- capacitate de organizare și planificare a activităților si proiectelor alocate în funcție de prioritate;
- excelente abilități de analiză și atenție distributivă;
- foarte bune abilități de comunicare, disponibilitate la dialog cu clienții, furnizorii și partenerii;
- permis de conducere - categoria B.

Constituie un avantaj:
- studiile în urmatoarele domenii tehnice: electronică, electrotehnică, automatizări;
- experiența de lucru in cadrul unei poziții similare: întreținere, reparare și configurare echipamente periferice, sisteme PC, echipamente networking.

Beneficii

- pachet beneficii corelat cu experiența și performanța profesională;
- autoturism de serviciu, laptop, telefon;
- sesiune de instruire la locul de munca si suport in procesul de integrare organizationala;
- contract de munca pe durată nedeterminată;
- oportunitatea de a activa intr-un domeniu de actualitate si interes economic major.

Abilități

Printer Drivers

Cerințe lingvistice

English

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

#Computer Networking, Hardware and Software #Information Technology and Services

Locație job

Romania - Iași

Departament

Information Technology