Postat pe: 2020-01-30 | Expiră pe: 2020-02-29

Responsabil Tehnic Piese de Schimb

Descrierea jobului

FIRST TECHNOLOGY angajeaza Responsabil Tehnic Piese de Schimb

RESPONSABILITATI
* Realizarea serviciilor post vanzare (apel telefonic/ email pentru a evalua produsul)
* Preluarea solicitarilor clientilor
* Evaluarea furnizorilor alternativi in piata pentru piese de schimb si identificarea celei mai bune variante atat pentru companie cat si pentru client
* Identificarea pieselor de schimb astfel incat sa nu existe discrepante
* Realizarea si comunicarea catre client a ofertelor de piese de schimb
* Procesarea corecta si transmiterea la timp a comenzilor catre furnizori, organizarea transporturilor si urmarirea comenzilor
* Stabilirea necesarului de piese de schimb
* Asigurarea profitabilitatii departamentului prin atingerea obiectivelor financiare
* Acordarea de suport tehnic pentru clienti si colegi
* Introducerea informatiilor in baza de date a companiei
* Intocmirea de rapoarte si analize zilnice si lunare
CERINTE
* Abilitati excelente de operare PC
* Grad inalt de relationare si socializare
* Capacitate analitica si atentie la detalii
* Cunoastere foarte buna a limbii engleze
* Cunoastere limbii spaniole/ italiene reprezinta un avantaj
* Orientare spre rezolvarea problemelor/situatiilor aparute
* Conostiinte in domeniul tehnic
BENEFICII SI AVANTAJE
* Echipa formata din oameni tineri
* Mediu de lucru placut si dinamic
* Pachet salarial atractiv + comision
* Program de lucru: 9-17

Cerințe

Beneficii

Abilități

Spare Parts

Cerințe lingvistice

English, Italian, Spanish

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

#Construction #Industrial Automation #Mechanical or Industrial Engineering

Locație job

Romania - Cluj-Napoca

Departament

Accounting/AuditingAdministrative