Junior Buyer, limba germana

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
- prospecteaza piata de profil pentru alegerea conditiilor optime de achizitii / livrare
- intocmeste cereri de oferta catre furnizori si analizeaza ofertele de materii prime, pentru a gasi cele mai bune solutii de aprovizionare
- negociaza contractele cu furnizorii
- urmareste procesul de achizitie, de la lansarea comenzilor pana la receptia acestora
- rezolva reclamatiile cantitative la receptie
- asigura mentinerea nivelului optim de stocuri si reaprovizionarea acestora
- intocmeste rapoarte periodice si la cerere privind activitatea de achizitii desfasurata

Cerințe

- Studii superioare
- Cunoasterea limbii germane si engleze la nivel mediu/avansat
- Abilitati de comunicare si relationare
- Experienta intr-un post similar constituie avantaj
- Cunostinte operare PC (MS Office)

Beneficii

- pachet salarial atractiv;
- bonuri de masa, beneficii aditionale;
- mediu de lucru profesionist, intr-un colectiv tanar si dinamic;
- oportunitati de dezvoltare profesionala.

Abilități

English German

Cerințe lingvistice

English, German

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Plastics

Locație job

Romania - Oradea

Departament

Purchasing