Field coordinator

Descrierea jobului

Coordonarea echipei de call-center si a echipei de teren

Traininguri pe judete la inceputul fiecarui proiect;

Responsabil cu verificarea contractelor cu colaboratorii de teren si call center;

Furnizarea materialelor fiecarui proiect pentru colaboratori (ghid de interviu, chestionare, ghid de esantionare);

Contact permanent cu operatorii si monitorizarea aplicarii chestionarelor;

Verificarea calitatii interviurilor si raportarea in sistem a chestionarelor efectuate;

Realizarea rapoartelor catre echipa de research viz-a-viz de cotele efectuate/ chestionare;

Evaluarea muncii operatorilor dupa derularea proiectului(timp, calitate, cantitate);

Controlarea kilometrilor parcursi de echipa de teren.

Administrativ

Participarea la procesul de recrutare a operatorilor de teren si call center;

Gestionarea documentelor interne (facturi, contracte cu operatorii, fisa de indeplinire a sarcinilor);

Coordonarea si recrutarea fermierilor care participa la studiu, impreuna cu Project Managerul implicat in proiect din partea echipei de Cercetare.

Cerințe

Cunostinte si calificari necesare:

Studii superioare finalizate (de preferat absolvent de sociologie, psihologie, ecomonie/marketing);

Cunostinte privind planificarea si coordonarea activitatii de culegere a datelor;

Cunostinte privind metodologiile de cercetare;

Cunostinte de Microsoft Office (Outlook, Word, Excel – nivel mediu sau avansat);

Cunostinte cu privire la domeniul agribusiness (constituie avantaj).

Experienta ta de munca:

Minimum 1 an experienta in gestionarea activitatii de prelucrare date;

Experienta in realizarea de cercetari de piata;

Experienta in domeniul agribusiness (constituie avantaj);

Experienta de coordonare a unei echipe (constituie avantaj).

Abilități

Microsoft Office Outlook

Cerințe lingvistice

English

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Agriculture

Locație job

Romania - Cluj-Napoca

Departament

Accounting/AuditingAdministrative, Research