Customer Service Representative cu limba Franceză

Descrierea jobului

Clientul nostru este una dintre companiile multinaționale lider în domeniul Business Process Outsourcing, prezent la nivel global în peste 40 de țări, cu peste 70 de mii de angajați.

CUSTOMER SERVICE REPRESENTATIVE - FRANCEZĂ
PACHET DE RELOCARE INCLUS

Locație: Ai fi dispus să te relochezi pentru a-ți îndeplini visul profesional? Acum ai ocazia să lucrezi și să trăiești în București sau Brașov.

5 motive pentru a te reloca:

- Beneficiezi de un pachet de relocare/sprijin;
- Beneficiezi de susținere în procesul de integrare în cadrul organizației;
- Ai șansa de a te dezvolta profesional într-un mediu de lucru plăcut;
- Sparge monotonia! Descoperă un oraș nou, oameni noi, provocări noi.

Centrul operațional de la Brașov, unul dintre cele patru sedii deschise în România, oferă servicii multilingve asociate activităților de Contact Center (Outbound și Inbound) și Back-Office, specializate în gestionarea și consolidarea relațiilor cu clienții și partenerii, la nivel internațional.

Responsabilități:
- Operează toate serviciile electronice destinate clienților - preia și inițiază apeluri și e-mailuri, operează în baza de date;
- Furnizează informaţii, acordă asistenţă, tratează reclamaţii prin telefon, e-mail sau chat, conform procedurilor şi instrucţiunilor de lucru;
- Înregistrează fiecare apel, e-mail și chat preluat sau inițiat în baza de date, în conformitate cu procedurile de lucru.
- Promovează imaginea companiei prin atitudine, cunoştinţe, orientare către client şi disponibilitate faţă de nevoile clienţilor.
- Acordă suport colegilor mai puţin experimentaţi şi dovedeşte spirit de echipă.

Cerințe

- Cunoștințe de limba franceză la nivel mediu/ avansat;
- Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu;
- Cunoștințe operare PC și viteză de tehnoredactare;
- Foarte bune abilități de comunicare;
- Perseverență și focus pe îndeplinirea obiectivelor stabilite;
- Persuasiune și proactivitate;
- Atitudine pozitivă și orientare către client;
- Capacitate de adaptare, spirit de echipă, atenție la detalii.

Beneficii

- Primă de relocare/ instalare;
- Traininguri specifice activității;
- Pachet salarial peste media pieței;
- Bonusuri de performanță lunare;
- Posibilități de dezvoltare profesională într-o companie de nivel internațional;
- Asigurare medicală privată;
- Mediu de lucru profesionist și plăcut.

Bilingual-French Customer Orientation Customer Satisfaction Customer Support French

Cerințe lingvistice

English, French, Romanian

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Suport viză

Da

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Consumer Services

Locație job

Romania - Brașov

Departament

Customer Service