Coordonator departament Travel

Descrierea jobului

Furnizează și dezvoltă planuri de călătorie și programe pentru toți angajații care pleaca in delegatii;
Desfasoara in permanenta activitati de prospectare pentru a fi la curent cu dinamica pietei si evolutia calitate-cost a serviciilor de business travel;
Asigura solutii de trasee pentru calatorii la cele mai convenabile costuri;
Efectueaza rezervari la unitatile hoteliere;
Interactioneaza cu departamentul Financiar - Contabilitate pentru a se asigura că planificarile de călătorie rămân în limitele bugetului și ajută cu vizele și alte documente de planificare a delegatiilor;
Supravegheaza colectarea și consolidarea nevoilor specifice de călătorie pentru personalul ce urmeaza sa efectueze deplasari;
Mentine baza de date cu rezervarile hoteliere (date de cazare, numar de persoane cazate, localitatea, numele unitatii hoteliere unde au fost cazati angajatii);
Negociaza clauzele contractuale cu unitatile de cazare;
Monitorizează în mod activ fluxul de lucru și sarcinile zilnice care funcționează independent și în mediul echipei;
Mentine legatura cu managerii regionali/locali in vederea previzionarii necesarului de cazare saptamanal/lunar in functie de complexitatea proiectului in derulare;
Initiaza toate documentele online, in program, astfel incat sa fie efectuate platile catre unitatile de cazare in timpul agreat;
Urmareste plata facturilor catre unitatile de cazare;
Comunică angajaților informații pertinente și soluționează orice problemă de planificare;

Cerințe

Excelente abilitati de comunicare si negociere;
Capacitate de a stabili prioritatile si de a le gestiona respectand termenele limită ;
Diplomatie, profesionalism si orientare catre client;
Orientat spre detalii și rezistent la lucrul sub presiune;
Capacitate de a lucra independent și productiv, cu supraveghere minimă;

Abilități

Independence

Cerințe lingvistice

English

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Telecommunications

Locație job

Romania - Bucharest

Departament

Other