Consultant vânzări soluții Software

Descrierea jobului

Cautam pentru clientul nostru, companie nationala cu experienta de peste 10 ani in dezvoltarea de aplicatii web, solutii software la comanda si proprii pentru diferite industrii: Telecom, Media, FMCG, Banking, Real Estate,

Consultant vanzari solutii software

Descriere generala a contextului de business: Cresterea portofoliului de clienti nationali si internationali, interesul si dorinta acestora de automatizare, integrare a noilor tehnologii printre care se regasesc inteligenta artificiala si machine learning, atat in operational cat si la nivelul sistemelor deja existente in organizatii, au generat nevoia de consolidare si extindere a echipei actuale.

Locatie: Iasi
Nr. pozitii vacante: 1
Nivel de expertiza: Middle level

Responsabilitati:

• prospectarea pietii nationale in scopul identificarii potentialilor client;
• promovarea seviciilor/produselor software;
• gestionarea relatiei cu clientii post- vanzare;
• incheierea de contracte cu potentialii clienti identificati.
• respecta si urmeaza procesul intern de vanzare
• stabileste intalniri cu clientii pentru a initia vanzari consultative
• ajuta la atingerea obiectivelor financiare lunare si anuale ale companiei
• product owner, avand ca responsabilitate, intretinerea conturilor.

Cerințe

Cerinte:

• Experienta de minimum 2 ani in vanzarea de servicii/consultanta;
• abilitati de comunicare si gestionare a contactelor si a relatiilor comerciale;
• experienta de lucru anterioara in domeniul IT;
• cunostinte bune de utilizare Word, Excel – nivel avansat;
• cunoasterea limbii engleze - obligatorie;
• permis de conducere categoria B – constituie un avantaj.

Beneficii

Beneficii:

• training-uri de specialitate si accesarea unui mediu de lucru care faciliteaza asimilarea rapida a informatiilor;
• pachet salarial corelat cu nivelul de experienta si bonusuri, procent din vanzari
• bonuri de masa, asigurare medicala privata, bonusuri de performanta,
• posibilitati de dezvoltare profesionala si personala.

B to B Sales English language skills IT Technical Sales Consulting

Cerințe lingvistice

English, Romanian

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

#Financial Services #Information Technology and Services #Consulting

Locație job

Romania - Iași

Departament

Finance, Sales

Salariu

Comision