Area Sales Representative

Descrierea jobului

Promoveaza si comercializeaza produsele companiei;
Asigura vanzarea directa a marfurilor ce fac obiectul ofertei comerciale a organizatiei;
Raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;
Identifica si contacteaza potentialii clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
Acorda asistenta din punct de vedere tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale.

Cerințe

Minim 5 ani experienta in vanzari B2B;
Limba engleza nivel conversational;
Organizat, capabil sa lucreze cu complexitati tehnice;
Obisnuit sa lucreze cu obiective in vanzari si statistici;
Persoana motivata, activa, determinata;
Abilitati de comunicare si negociere foarte dezvoltate;
Orientare catre client;
Diplomatie, amabilitate si rezistenta la stres.

Abilități

B2B Diplomate English

Cerințe lingvistice

English

Gradul de educație

Bachelor's Degree

Nu

Acceptare doar candidați din:

Romania

Industrii

#Auto #Chemicals #Construction

Locație job

Romania - Cluj-Napoca

Departament

Sales