Postat pe: 2021-10-23 | Expiră pe: 2021-11-22

Angajare ȘOFERI în Germania

Descrierea jobului

TRINKS GMBH GERMANIA și DR. VESMAȘ & PARTNER SIBIU
ANGAJEAZĂ ȘOFERI DISTRIBUȚIE BĂUTURI, pentru Germania

Oferim:

Contract și plecare directă pentru posesorii de permis CE și atestat de marfă;

ȘCOLARIZARE obținere permis categ. CE pentru posesorii de categorie B;

Beneficii:

Curs limbă germană în RO și GER;
Practică cu tirul pentru șoferii fără experiență atât în RO cât și în GER;
Contract direct cu angajatorul german;
Asigurări medicale și sociale;

Cerințe

- Disponibilitatea de a lucra in Germania
- Disponibilitatea de a fi scolarizat la Sibiu, pentru obtinerea categoriei C / C+E si/sau limba germana
- Important! Pentru soferii care detin deja permis categoria C, CE, se asigura cursul de germana gratuit ün Germania.

Beneficii

- Curs gratuit de limba germana, cu durata de 1 - 3 luni (dupa caz), nivel A2, cu desfasurare la Sibiu.
- Cazarea pe perioada cursului este gratuita;
- Cursuri gratuite la scoala de soferi pentru obtinerea permisului C, CE;
- Obtinerea atestatului profesional de transport marfuri, gratuit;
- Scoala de soferi si cursurile de limba germana se vor desfasura concomitent;
- Loc de munca sigur cu contract pe durata nedeterminata;
- Salariu si conditii de munca foarte atractive inclusiv posibilitatea de a se muta cu familia in Germania;
- Asigurari sociale de pensie, medicale, impozite, alocatii etc. vor fi platite in Germania;
- Program de lucru 8 ore/zi , luni-vineri! Cu noi soferii au viata de familie!
- Posibilitate de relocare cu familia in Germania.
- Echipament de lucru (salopeta, bluza/ tricou, geaca si papuci speciali) personalizat
- Posibilitatea de a lucra ore suplimentare
- Bursa pe perioada cursului de 1000 lei / luna

Abilități

Logistical Coordination

Cerințe lingvistice

German

Gradul de educație

Other

Suport viză

Da

Acceptare doar candidați din:

Germany, Romania

Industrii

#Logistics and Supply Chain

Locație job

Germany - Cologne, Hanover

Departament

Distribution

Salariu

EUR 2200 - 2500/lună euro